Skip to main content
Başkan ve CEO, Kale Grubu

Zeynep Bodur Okyay

Lisans ve lisans üstü eğitimlerini tamamladıktan sonra Kale Grubu’nun çeşitli bölümlerinde görev alan Zeynep Bodur Okyay, 2007 yılından bu yana Kale Grubu Başkanı ve CEO'su olarak görevini sürdürüyor.
Zeynep Bodur Okyay pek çok sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf ve odanın yönetim kurullarında faal olarak çalışıyor. İSO Meclis Başkanlığı, İKV Başkan Vekilliği, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK AB İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı ve DEİK İspanya İş Konseyi Başkanlığı, TÜSİAD Üyeliği, TOBB Seramik ve Refrakter Meclisi Başkanlığı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı aktif olarak üstlendiği görevlerden bazılarıdır.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Sanayi Odası

Adnan Dalgakıran

İstanbul'da doğan Adnan Dalgakıran, Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu. Orta Anadolu Makine İhracatçıları Birliği başkanlığını yürüten Adnan Dalgakıran, bu görevinin yanı sıra İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeliğini de sürdürüyor.

Dilek Livaneli

Samsun Kumköy İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni

Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Dilek Livaneli, öğretmenliğinin 2008 yılından bu yana Samsun’un Kumköy İlkokulu’nda dört farklı sınıfa aynı derslik içinde eğitim vererek öğretmenlik mesleğini sürdürüyor. Çarşamba İlçesine 15 kilometre uzaklıktaki ilkokulda öğrencilerin hayata daha donanımlı katılımları için onlarca farklı proje geliştiren Livaneli, ders saatleri dışında da köy halkı ve köy okulunda okuyan çocuklar için çalışmalar yapıyor.

Öğrencilerini ilk defa buz pateni, opera, sinema ve tiyatro ile tanıştıran Livaneli, köyde okuma-yazma bilmeyen kadınlar için de okuma-yazma kursları düzenliyor ve meslek edindirme kursları açıyor. Dilek Livaneli, 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Yılın Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmeni” seçilmesinin ardından Onursal Başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı tarafından 2015 Küresel Öğretmen Ödüllerine aday gösterildi ve dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren ilk Türk öğretmen oldu.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırımcı, Dorman Capital

Ebru Dorman

Ebru Dorman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitiminden sonra, Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı ve Harvard Business School’da işletme yüksek lisansı eğitimleri almıştır. McKinsey, Morgan Stanley, Orange, France Telecom ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda görev yapan Dorman, MV Holding’te CEO ve Yönetim Kurulu üyesi, StartersHub Yönetim Kurulu başkanıdır. Aynı zamanda KVK, Cardtek, The LifeCo’da YK üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Dorman, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Endeavor Derneği ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği derneklerinde de YK üyesidir.
Genel Müdür, Vehbi Koç Vakfı

Erdal Yıldırım

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Indiana University Center on Philantrophy’den ise yüksek lisans derecesi aldı. 1991-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Genel Sekreteri olarak çalıştı. 1997 yılında, halen sürdürdüğü Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürlüğü görevine atandı. Vehbi Koç Vakfı’na bağlı tüm kurumların yönetim kurullarında görev yapan Yıldırım, TEGV, TEMA, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, TÜSEV ve Suna & İnan Kıraç Vakfı’nda mütevelli ve/veya YK üyesi olarak gönüllü çalışmalarına devam ediyor.
Kurucu, Adım Adım, Açık Açık - YK Üyesi, Greenpeace

İ. Renay Onur

Spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına kaynak yaratmayı hedefleyen yardımseverlik koşusunu Türkiye’de başlatan Adım Adım’ın kurucularından olan Onur, kuruluşundan bu yana 45 bini aşkın gönüllüye ve 40 STK’ya yardımseverlik koşusu ile kaynak geliştirme koçluğu yaptı ve yardımseverlik koşusuna yönelik birden fazla STK’ya hizmet veren dünyanın ilk ve tek online kaynak geliştirme platformunun altyapısını kurdu. Ashoka Fellow’ları arasında yer alan Onur, Türkiye’de bağışçıları şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getiren Açık Açık Derneği’nin kurucularındandır.
Yönetim Kurulu Üyesi, Fiba Holding

Murat Özyeğin

1998 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi’nden Endüstri Yönetimi ve Ekonomi alanında diplomasını alan Özyeğin, kariyerine Bear Stearns & Co. Yatırım Bankasının New York ofisinde Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu’nda Finansal Analist olarak başladı. 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye dönerek aile şirketlerinin yönetiminde aktif rol üstlenen Özyeğin, Fina ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Fiba Grubu’nun Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Başkanlığı ve grubun finans dışı bazı iştirak şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Murat Özyeğin, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, Global İlişkiler Forumu, Özyeğin Üniversitesi ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, DEİK/Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanlığı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği ve Singapur Fahri Konsolosluğu görevlerine devam ediyor.
Kurucu, TABİT

Tülin Akın

Tülin Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme ağı ve E- Ticaret medyasını hayata geçirdi. Çiftçi Kulübü’nü kuran Akın, özel uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçiye ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmelerini başlattı. Kırsal alanda su bilincini geliştirmek ve traktör kazalarını önlemek amacıyla da çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. BM tarafından 2014 yılında Nobel Ödülü’ne aday gösterilen Akın, Ashoka Fellow’ları arasında yer alıyor.
Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Google

Yonca Dervişoğlu Brunini

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Dervişoğlu yüksek lisans eğitimini ABD Ohio State University Uluslararası İşletme alanında tamamladı. Kariyerine Unilever’de başlamasının ardından 2002 yılında Yahoo’da Avrupa ve Birleşik Krallık Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Dervişoğlu, 2006 yılında katıldığı Google’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor. Dervişoğlu, Fortune Türkiye’nin En Güçlü 10 Global Kadın Lider listesinde yer aldı.
Skip to content