Skip to main content

Erken Aşama Kategorisi Kazananı

Anlatan Eller

+ Detaylı Bilgi

İleri Aşama Kategorisi Kazananı

E-Bursum

+ Detaylı Bilgi

İş Birliği Kategorisi Kazananı

Türkiye’nin Kadın Balıkçıları

+ Detaylı Bilgi

Ön Değerlendirme Sürecini Geçen Erken Aşama Adayları

Ön Değerlendirme Sürecini Geçen İleri Aşama Adayları

Ön Değerlendirme Sürecini Geçen İş Birliği Adayları

Seçici Kurul

Yönetim Kurulu Üyesi | Ashoka Türkiye

Didem Altop

Ashoka'nın kurucu yönetim kurulunda yer alan ve o tarihten bu yana devam eden Didem Altop, Türkiye'nin önde gelen holding şirketleriyle sosyal sorumluluk stratejileri ve önde gelen stk'larla kapasite geliştirme üzerine çalışıyor.

Kariyerini sivil topluma yönlendirmeden önce Didem Altop, Lockheed Martin Mission Systems, Shared Medical Services (SMS), MCI Communications and Electronic Data Systems (EDS) şirketlerinde çalıştı. Carnegie Melon Üniversitesi'nde Endüstri Yönetimi alanında girişimcilik ve stratejik planlamaya odaklanarak doktorasını tamamlamadan önce, Dünya Bankası'nda ticaret reformu ve özelleştirme üzerine Cezayir, Fas ve Türkiye'de çalıştı.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırımcı, Dorman Capital

Ebru Dorman

Ebru Dorman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitiminden sonra, Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı ve Harvard Business School’da işletme yüksek lisansı eğitimleri almıştır. McKinsey, Morgan Stanley, Orange, France Telecom ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda görev yapan Dorman, MV Holding’te CEO ve Yönetim Kurulu üyesi, StartersHub Yönetim Kurulu başkanıdır. Aynı zamanda KVK, Cardtek, The LifeCo’da YK üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Dorman, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Endeavor Derneği ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği derneklerinde de YK üyesidir.
Genel Müdür, Vehbi Koç Vakfı

Erdal Yıldırım

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden lisans, Indiana University Center on Philantrophy’den ise yüksek lisans derecesi aldı. 1991-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Genel Sekreteri olarak çalıştı. 1997 yılında, halen sürdürdüğü Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürlüğü görevine atandı. Vehbi Koç Vakfı’na bağlı tüm kurumların yönetim kurullarında görev yapan Yıldırım, TEGV, TEMA, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, TÜSEV ve Suna & İnan Kıraç Vakfı’nda mütevelli ve/veya YK üyesi olarak gönüllü çalışmalarına devam ediyor.
Kurucu, Adım Adım, Açık Açık - YK Üyesi, Greenpeace

İ. Renay Onur

Spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına kaynak yaratmayı hedefleyen yardımseverlik koşusunu Türkiye’de başlatan Adım Adım’ın kurucularından olan Onur, kuruluşundan bu yana 45 bini aşkın gönüllüye ve 40 STK’ya yardımseverlik koşusu ile kaynak geliştirme koçluğu yaptı ve yardımseverlik koşusuna yönelik birden fazla STK’ya hizmet veren dünyanın ilk ve tek online kaynak geliştirme platformunun altyapısını kurdu. Ashoka Fellow’ları arasında yer alan Onur, Türkiye’de bağışçıları şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getiren Açık Açık Derneği’nin kurucularındandır.
Direktör, Ashoka Avrupa

Rainer Höll

Harvard Üniversitesi’nden Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Rainer Höll, Ashoka Fellow Seçim Sürecinin Avrupa Direktörlüğü görevini yürütüyor. Aynı zamanda Ashoka Almanya’nın ülke temsilcileri arasında yer alan Höll, 5 yılı aşkın süre Almanya’da Ashoka Fellow Seçim Sürecine destek verdi ve birçok uluslararası sosyal girişimcilik yarışmasında jüri başkanlığı yaptı. Rainer Höll, geçmiş dönemde Google, Accenture ve DLD’nin Ashoka ile ortaklıklarının yürütücülüğünü üstlendi.
Kurucu, TABİT

Tülin Akın

Tülin Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme ağı ve E- Ticaret medyasını hayata geçirdi. Çiftçi Kulübü’nü kuran Akın, özel uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçiye ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmelerini başlattı. Kırsal alanda su bilincini geliştirmek ve traktör kazalarını önlemek amacıyla da çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. BM tarafından 2014 yılında Nobel Ödülü’ne aday gösterilen Akın, Ashoka Fellow’ları arasında yer alıyor.
Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Google

Yonca Dervişoğlu Brunini

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Dervişoğlu yüksek lisans eğitimini ABD Ohio State University Uluslararası İşletme alanında tamamladı. Kariyerine Unilever’de başlamasının ardından 2002 yılında Yahoo’da Avrupa ve Birleşik Krallık Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Dervişoğlu, 2006 yılında katıldığı Google’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor. Dervişoğlu, Fortune Türkiye’nin En Güçlü 10 Global Kadın Lider listesinde yer aldı.
Başkan ve CEO, Kale Grubu

Zeynep Bodur Okyay

Lisans ve lisans üstü eğitimlerini tamamladıktan sonra Kale Grubu’nun çeşitli bölümlerinde görev alan Zeynep Bodur Okyay, 2007 yılından bu yana Kale Grubu Başkanı ve CEO'su olarak görevini sürdürüyor.
Zeynep Bodur Okyay pek çok sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf ve odanın yönetim kurullarında faal olarak çalışıyor. İSO Meclis Başkanlığı, İKV Başkan Vekilliği, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK AB İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı ve DEİK İspanya İş Konseyi Başkanlığı, TÜSİAD Üyeliği, TOBB Seramik ve Refrakter Meclisi Başkanlığı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı aktif olarak üstlendiği görevlerden bazılarıdır.
Ülke Direktörü | Ashoka Türkiye

Zeynep Meydanoğlu

Zeynep on yılı aşkın süredir Türkiye'de sivil toplum ve filantropinin gelişmesine yönelik kapasite geliştirme, altyapı oluşturma ve yenilikçi modeller hayata geçirme alanlarında çalışıyor.
Ashoka’ya katılmadan önce TÜSEV’de Program Direktörlüğü görevi yürüten Zeynep’in Türkiye'de sivil topluma ilişkin kapsamlı araştırma çalışmaları, daha elverişli bir yasal ve malı altyapı için savunuculuk faaliyetleri, bağışçı vakıfları (community foundations), sosyal girişim ve sosyal finans gibi yenilikçi yaklaşımlarla ilgili tecrübesi, pek çok yayın ve makalesi bulunuyor.
Skip to content