Skip to main content
Başkan ve CEO, Kale Grubu

Zeynep Bodur Okyay

Zeynep Bodur Okyay, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği alanında lisans eğitimini tamamlamasının ardından Harvard Üniversitesi'nde lisansüstü Yönetici Yetiştirme Programı'na katıldı. 1995 yılında Kale Grubu’nun Pazarlama Şirketleri İcra Kurulu Üyeliği ve Başkanlığına atandı. 2007 yılından bu yana Kale Grubu Başkanı ve CEO’su olarak görevini sürdürüyor. Okyay, İSO Meclis Başkanlığı, İKV Başkan Vekilliği, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK AB İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı, DEİK Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanlığı ve TÜSİAD Üyeliği görevlerini aktif olarak sürdürüyor.
Ülke Direktörü, Ashoka Türkiye

Zeynep Meydanoğlu

Zeynep Meydanoğlu 2006 yılında McGill Üniversitesi Politika ve Kültürel Çalışmalar bölümlerinden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 6 yıl boyunca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nda Program Direktörü olarak görev yapan Meydanoğlu, 2012 yılından bu yana Ashoka’nın Türkiye Ülke Direktörü olarak görevini yürütüyor. KAMER ve Mor Çatı gibi birçok sivil toplum kuruluşuna gönüllü destek veren Meydanoğlu, Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın yönetim kurulunda yer alıyor.
Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırımcı, Dorman Capital

Ebru Dorman

Ebru Dorman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitiminden sonra, Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı ve Harvard Business School’da işletme yüksek lisansı eğitimleri almıştır. McKinsey, Morgan Stanley, Orange, France Telecom ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda görev yapan Dorman, MV Holding’te CEO ve Yönetim Kurulu üyesi, StartersHub Yönetim Kurulu başkanıdır. Aynı zamanda KVK, Cardtek, The LifeCo’da YK üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Dorman, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Endeavor Derneği ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği derneklerinde de YK üyesidir.
Genel Müdür, Vehbi Koç Vakfı

Erdal Yıldırım

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde lisans eğitiminden sonra, Indiana Üniversitesi Center on Philanthropy yüksek lisans eğitimi aldı.
1991-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nde genel sekreter olarak çalıştı.
1997 yılında, halen sürdürdüğü Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürlüğü görevine atandı. Vehbi Koç Vakfı’na bağlı tüm kurumların yönetim kurullarında görev yapan Yıldırım, TEGV, TEMA, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, TÜSEV ve Suna & İnan Kıraç Vakfı’nda mütevelli ve Yönetim Kurulu üyesi olarak gönüllü çalışmalarına devam ediyor.
Kurucu, TABİT

Tülin Akın

Tülin Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme ağı ve E- Ticaret medyasını hayata geçirdi. Çiftçi Kulübü’nü kuran Akın, özel uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçiye ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmelerini başlattı. Kırsal alanda su bilincini geliştirmek ve traktör kazalarını önlemek amacıyla da çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. BM tarafından 2014 yılında Nobel Ödülü’ne aday gösterilen Akın, Ashoka Fellow’ları arasında yer alıyor.

Uygar Özesmi

Kurucu, Good4Trust

Sivil toplum aktivisti ve Ashoka Senior Fellow olan Uygar Özesmi, ekolojik ve sosyal adalet için türetim ekonomisi oluşturmak üzere Good4Trust.org’u kurdu. Aynı zamanda Türetim Ekonomisi Derneği’nin başkanlığını yürütüyor.
Kadir Has Üniversitesi Enerji Sistemleri bölümünde misafir öğretim üyesi ve ENİVA Vakfı’nın Başkan Yardımcısı olan Özesmi, 1989-1990 yılları arasında Çevreden Sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin danışmanlığını yaptı. Fulbright Burslusu olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio State Üniversitesi’nde yüksek lisans, daha sonra MacArthur Burslusu olarak Minnesota Üniversitesi’nde doktora yaptı. Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisl BirdLife’ın Türkiye temsilcisi olan Doğa Derneği’nin Kurucu Başkanlığını yaptı. New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda Çevre Uzmanı (2004–2006), TEMA Vakfı Genel Müdürü (2006-2008), Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü (2008-2012) görevlerini yürüttü. 2012 yılında Türkiye’de Change.org’u kurdu ve 2017 yılına kadar Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü olarak çalıştı.

Direktör, Columbia Global Centers

İpek Cem Taha

Robert Kolej ve Işık Üniversitesi Mütevelli
Heyeti üyesi olan İpek Cem Taha, lisans eğitimini Amherst College, lisansüstü eğitimini ise Columbia Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 1993 - 1995 yıllarında New York'ta Bankers Trust - Deutsche Bank'ta Uluslararası Sermaye Piyasaları Grubu'nda yöneticilik yapmıştır.
2011 yılından bu yana New York'ta bulunan Columbia Üniversitesi'nin İstanbul'daki Global Araştırma Merkezi'nin Kurucu Direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
KAGİDER, SAHA ve URAK derneklerinin kurucu üyesi olup yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
Uluslararası alanda, Columbia Üniversitesi Küresel Danışma Kurulu üyeliği, Dünya Bankası Akdeniz Entegrasyonu Enstitüsü Danışma Kurulu üyeliği ve ELIAMEP Danışma Kurulu üyesidir. Yunanistan Eski Başbakanı Yorgo Papandreou ile beraber, 2016 yılında barış yolunda etkin katkı sağlamış olan kurum ve bireylere verilen Cem Papandreu Barış Ödülü’nü oluşturmuştur.
Skip to content